top of page
  • Black LinkedIn Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Facebook Icon

Ne Dediler?

"Aydan, teorik dayanağı güçlü ve iyi derlenmiş bir bilgiler bütününü, şahsi hayatından her katılımcıya tanıdık gelebilecek örneklerle harmanlayıp, sıcak üslubu ve akıcı anlatımıyla destekleyerek, harika bir ders ortaya çıkarmış. Çok keyifli, faydalı, yeni düşünce kapıları açan bu ders; 3 saatinizle yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan…

Burak S

“Bu atölye çalışmaları benim hayatımda yepyeni bir sayfa açmamı kendi farkındalığımla ilgili çok daha farklı kapılar aralamamı sağladı. İyi ki varsın!”

Arda Şanlı Ökmen

Uzman Doktor - Memorial Hastahaneleri Sağlık Grubu

 

"The School of Life etkinlikleri kapsaminda katildigim Mindfulness 'Bilincli Farkindalik' egitimininden hem icerik, hem de egitmen Aydan Bayir'in keyifli sunumu, dogal ve icten iletisiminden dolayi cok cok memnun kaldim. Gunumuz kosullarinda, ozellikle stresi ve kosturmasi bol metropol yasaminda ayakta kalmaya calisan, yogun is temposunda kaybolan herkesin kesinlikle gitmesi gereken, dahasi kendisine yapacagi en guzel hediye olarak goruyorum bu egitimi. Aydan Bayir'in interaktif sunumu, yasamdan ve unlu filozoflardan verdigi ornekler, hatta uygulamalar ve egzersizlerle birlikte izlettigi videolarla 3 saat suren egitimin her ani cok keyifli, ogretici ve farkindaligi artiriciydi. Aslinda bircogumuzun bildigi ama hizli akan yasamda 'otomatik pilot'ta yasamamizdan kaynakli unuttugumuz anlarin farkindaligina varmak ve yasamdan daha fazla keyif almamizi saglamak ve mutlu olmak. Egitimden ciktiginizda kesinlikle dunyaya ve kendinize olan bakisinizi degerlendirip ve degisim icin harekete geciyor olacaksiniz. "

Cana Mursaloglu

Ekonomist

 

“Kendinizi kolayca bırakabileceğiniz bir akış yaratıyor Aydan, samimi, doğrudan yaklaşımı ve içerik tasarımıyla.. Farkındalığı teorik bir kavram olarak pekiştirip çantaya atmak  yerine çalışmanın içinde “zemini oluşturmak” ve “farkındalığı yaşamak”  benim kazanımım oldu üç saatin sonunda. Daha da derinleşmek isterseniz çalışma sırasında verilen referanslar yeni kapılar, yeni pencereler açıyor.”

Alper Turgal
Türkiye İş Bankası - Birim Müdürü

"Aydan Bayır'ın TSOL kapsamında verdiği "Kendimize Karşı Nasıl Daha Anlayışlı Oluruz" benim gibi mükemmelliyetçi ve kendine karşı acımasız eleştri yapan birinin tam ihtiyacı olan seminerdi, konu başlığını görünce hemen katıldım. Aydan, konusunda uzman, genç yaşına rağmen ne istediğini bilen ve bu yolda giderken alt yapısını sağlam oluşturmuş, hedefine odaklanmış bir kişi. Kendisine hem hayran kaldım, hem ondan çok şey öğrendim, hem onu çok sevdim. Gitmeyi istediği yolda hedeflediği her noktaya erişeceğine ve birçok kişiye yardım edeceğine inancım tam. Ben de bana kattıkları için ona çok teşekkür ediyorum. iyi ki senin gibileri var sevgili Aydan <3 "

Elif Evin

 

“Bir avuç yorgun zihin olarak Aydan ile beraber üç saat boyunca kendimizin ve etrafımızın ne kadar daha fazla farkında olabileceğimizi gördük. Bir çok küçük andan oluşan,  hızlıca geçen günlerin, haftaların, ayların içinde kaybolmadan “an”ları yakalamanın önemini konuştuk, yanımızda götürebileceğimiz, ihtiyaç duydukça çantamızdan çıkarabileceğimiz yöntemler öğrendik. Elimizden geldiğince kendimize ve çevremize daha anlayışlı olmayı, anları kaçırmamayı, daha az tepki daha çok cevap vermeyi isteyerek Aydan’ın yanından ayrıldık. Bu atölye, çevremizdeki ve kendi içimizdeki sesler ile barış içinde olmaya başlamak için güzel bir üç saat – Aydan’la tanışmak için ise harika bir bahane!”

Bahar Akıncı

Unilever - Supply chain specialist

 

"Aydan, Mindfulness gibi dile getirilmesi zor bir konuyu anlaşılırlıkla, görsel hoşlukla, kendisinden gelen zerafetle karışık çok da harika anlattı. Keyifle katıldım, hatta oradan, zaman zaman aksattığım uygulamamı, ihmal etmeme sözüyle ayrıldım. Çıkarken katılımcıların yüzlerindeki mutluluğu, hayatlarına açılmış yeni bir pencereden gelen soluğun parıltısını görmek de çok güzeldi. Yaptığının çok değerli olduğunu düşünüyorum! Bu herhangi bir bilgi, yaşanan hayatı daha katlanır hale getirme atölyesi, ya da düzen içinde hayatta kalma meselesi değil. Bir kişinin aydınlanmasının kendine ve dünyaya katacağı güzellikle ilgili. Ucunda bir yerde o muhteşem umut var."

Banu Kanıbelli

Müzisyen, Eğitim Psikologu, bir başka Mindfulness uygulayıcısı:)

"Aydan, son zamanlarda adını değişik vesilelerle duyduğumuz farkındalık kavramının aslında ne olduğunu ve pratik hayatta nasıl kullanılacağını en öğretici ve en faydalı haliyle, eğlendirerek, sevdirerek aktarıyor. Gerek kendi samimi ve pozitif enerjisi, gerekse sınıf içinde yarattığı sinerji sayesinde seminerden çıktıktan sonra kendinizi çok sevdiğiniz ve de birlikte vakit geçirmekten keyif aldığınız arkadaşlarınızla kısa bir süreliğine zamanın ve mekanın başka bir boyutuna ışınlanmış ve bundan sonra ne yapacağınızı bilerek geri gönderilmiş gibi hissediyorsunuz. Bu keyifli eğitim için Aydan’a teşekkür ediyorum, başka eğitimlerde de katkılarını bizden esirgememesini rica ediyorum." 

Burcu Dal

Avukat

 

“O kadar çok şey bıraktın ki aklımda; Zihnime ve duygularıma yavru kedi gibi yaklaşıyorum artık; yavaş yavaş, özenli... Duyguyu tanımladığım anda bile etkisinin azaldığını görüyorum. Düşüncelerimin akışını bulutların gökyüzündeki hareketi gibi izliyorum her fırsatta. Gökyüzü olduğumun farkındayım, düşüncelerin akıp gidişinin keyfini çıkarıyorum. Mutlaka yeniden görüşeceğiz, değerli insanlarla geçirilen değerli anlardan daha güzel bir farkındalık olabilir mi?”

 

Simge Velipaşalar Atsüren

Kanyon Yönetimi 

İnsan Kaynakları Keşfedicisi

 

 

"Bu, The School of Life bünyesinde katıldığım ilk eğitimdi. Ve benim için harika bir başlangıç oldu. Konunun, içeriğine uygun olarak çok samimi şekilde işlendiğini düşünüyorum. Aydan Hanım'ın içten ve akıcı anlatımı, bu denli 'kişisel' bir konunun sağ duyulu ve etkin bir şekilde işlenmesine imkan verdi. Kurs sırasında pratik uygulamalar ve kendimiz yapabileceğimiz minik tavsiyeler de aldık. Pratiğe uygun detaylarla oradan ayrılabilmek, öğrendiklerimizi günlük hayata uyarlayabilmek açısından bence en önemlisiydi. Hayatını daha fazla akışına bırakmak ve olağan durumundan daha fazla mutluluk duymak isteyen herkese bu kursu öneririm."

 

Begüm Egeli

Moda ve lüks tüketim yönetim danışmanı ve freelance yazar 

 

“Koşuşturmalı dünyamızın bizi tüketen rahatsızlığı “an” da kalamamak. Durumun farkındaysanız ve değiştirmek için ne yapacağım’ı düşünmeye başladıysanız Aydan’ın o samimi worksopunda bir güzel silkelenebilirsiniz Konuyla ilgili çeşitli deneyimlerim olmasına rağmen, şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, bu deneyimin farkı 5 duyuma hitap etmesiydi, belki de bu sebeple etkisi hala üzerimde. Hayattan aldığınız keyfi arttırması garantili”

 

Gözde Tokmakoğlu

Pandora Türkiye İnsan Kaynakları İş Ortağı

 

 

"Bilincli Farkindalik uzerine aldigim online bir egitim sonrasi bu konudaki arastirmalarim Aydan hanimin atolye calismasina katilmama neden oldu. Ozellikle yogun is ve sehir yasaminda bizi yoran daldan dala konan dusuncelerimiz icin, ani yasamadan kacan yasamlarimiz icin hayata daha farkli bakmaya bir sayfa acabilecek bir atolye calismasi "Yorgun Zihinlere Bilincli Farkindalik". Egitimcinin yumusak kisiligi ve anlatimiyla gun sonunda zevkli bir rahatlama noktasi oldu benim için."

 

Betül Göksal

Psikolog

 

"Aydan'in mini atölyesinin hayatımdaki etkisi gerçekten büyük oldu. Yılların farkındalık konusundaki yanlış anlamalarını bir çırpıda arkada bırakıp, gayet net ve zenginleşmiş olarak geleceğe bakmamı sağladı. Hem teorik olarak konuyu "idrak ettim" hem de pratik çözümlerle donandım diyebilirim; benim için en değerlisi de günde yirmi dakika meditasyon yapabilmek, hatta o saati iple çekmek. (Deneyip deneyip çoktan vazgeçtiğim bir konuydu!) Aydan'a çok şey için, en çok da bilimselliği ve samimiyeti için teşekkür ediyorum."

Müjde Yılman

 

 "Eğer hayatta en üst seviyeye ulaşmak adına tüm becerilerden yalnızca birini seçmek zorunda olsaydım bu kesinlikle farkındalık ve anda kalabilmek olurdu. Modern dünyanın stresi altında sıkışıp mutluluğu en olmadık yerlerde ve ağırlıklı olarak dışımızda ararken aslında daima içimizde olan çözüm "bilinçli farkındalık". Adını kavram olarak sıkça duysak da ne öneminin ne de nasıl becerebileceğimize dair tekniklerin henüz yeterince yaygın olmadığı fakat buna çokça ihtiyaç duyulan bir dönemdeyiz. Bu atölyede teorik tanımların ötesinde basit, sade ve akıcı bir anlatımla, kullanılan güncel örnekler, görsel yardımcılar ve egzersizler sayesinde bu kavramla ilk defa tanışan birisi de, uzun zamandır araştırıp pratik eden ve tecrübelerini, soru işaretlerini paylaşmak isteyen birisi de fayda sağlayabilir. Atölyenin her anında konuya hakim bir eğitmen ve meraklı bir grupla beraber fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak uyanık, zinde ve keyifli olmak garanti!" 

Ece Işık

 

“En başta, Aydan’ın anlattığı konu ile ilgili akademik altyapısı çok kuvvetli olduğu için verdiği örnekler ve referanslar zengindi. İlgilenenler için birçok yeni kapı açabilecek nitelikteydi. Ayrıca yorgun bir günün ardından gelen atölyede ertesi güne yetecek kadar enerji ile dolduk. Her şey için teşekkürler“.

Ekin Arca Kırelli

bottom of page